Strona główna»warsztaty

warsztaty

Poprzez zanurzenie rąk w glinie, stymulowane są zakończenia nerwowe znajdujące się na naszych dłoniach. Dzięki czemu, powstają nowe połączenia synaptyczne w naszym mózgu. One natomiast, mają bezpośredni wpływ na podwyższenie elastyczności umysłowej tj. szybkości kojarzenia oraz uczenia się.

Dzięki połączeniu aktywnej pracy manualnej z procesem kreatywnym, stymulujemy nasz mózg do ciągłego rozwoju.

Ponieważ ceramika, jest świetną materią sprawdzającą się w procesie kreatywnego myślenia, stworzyliśmy warsztaty, które zarówno w firmach jak i w trakcie różnych festiwali/eventów, mogą dać uczestnikom możliwość doświadczenia jej właściwości.

dla firm

Warsztaty „Kreatywna integracja” mają na celu pobudzenie uczestników do kreatywnego myślenia oraz świadomego działania. Dzięki nim, uczestnicy mogą lepiej poznać siebie nawzajem oraz budować „ducha współpracy”. Świetnie sprawdzają się one w nowych zespołach oraz takich, które chcą lepiej ze sobą współpracować.

Każdy warsztat, przeprowadzany jest w formie aktywnych kreatywnych ćwiczeń. Najpierw indywidualnych a potem grupowych.

W zależności od celu warsztatu, tworzymy tzw. „motyw przewodni”. Dzięki czemu, możemy się skupić bardziej na indywidualnej lub grupowej pracy uczestników.

Przykłady „motywów przewodnich” warsztatów:

„Mozaikowe logo”

Wspólne tworzenie podzielonego „logo” firmy. Poszczególne zespoły otrzymują kafelki. Ich zadaniem jest odpowiednio je obrobić i pomalować itd. Potem składają je w jedną wspólną mozaikę, która będzie przedstawiać logo firmy (można je potem powiesić w firmie, jako symbol współpracy).

„Firmowa zastawa”

Każdy zespół ma na celu stworzenie danej ilości kubków, talerzy itd. Mają firmowe logo, indywidualny kolor, kształt itd.

*Ostateczny kształt i motyw warsztatów zawsze jest ustalany z klientem indywidualnie.

Cele warsztatu:

  1. pobudzenie swojej kreatywności oraz abstrakcyjnego myślenia
  2. zachęcenie do dalszej kreatywnej pracy
  3. integracja z innymi uczestnikami
  4. zabawa!

festiwale / eventy

W ramach festiwali/eventów, proponujemy zorganizować przestrzeń w której rodzice oraz dzieci, „doświadczą” ceramiki. Będą się dobrze bawić, rozwijać kreatywność oraz budować wspólne relacje poprzez tworzenie jakiegoś „dzieła”.

Przygotujemy 3-4 rodzaje specjalne ceramiczne przedmioty, które uczestnicy będą mogli pomalować na miejscu i potem zabrać ze sobą (mogą to być podstawki na kawę, obrazki, magnesy na lodówkę itp.). Mogą one być „brandowane” logo festiwalu / eventu lub sponsora wydarzenia.

Cele warsztatu:

  1. zabawa!
  2. pobudzenie kreatywności oraz abstrakcyjnego myślenia
  3. integracja z innymi uczestnikami festiwalu / eventu
  4. dodatkowo: promocja danej marki / produktu itp.

Jeżeli jesteś zainteresowany warsztatami „kreatywna integracja”, napisz do nas. Odezwiemy się do Ciebie!

×